19. 5. 2020

O případu Besedy víte snad již vše, abyste si mohli sami udělat svůj názor. Pan Ježek vše transparentně zveřejnil, a to včetně svého podrobného dokumentu ve formátu PDF (odkaz na dokument viz níže). Ale pár věcí, snad těch nejdůležitějších, ke shrnutí:

1. před samotnou výpovědí ze strany lázní, vedení města ani vedení lázní, s nájemcem panem Ježkem nijak nejednalo o žádných nových podmínkách pronájmu. S plesem byla naprostá spokojenost,

2. město na plese vydělalo, ale pan Ježek nikoliv. Starostův odhad několik stovek návštěvníků plesu zkrátka na plné čáře selhal a současně požadavky pana starosty zvýšily panu Ježkovi samotné náklady. Přitom z doslechu víme, že šlo spíš o ples místní ODS než o reprezentační ples města Třeboň,

3. nájemce Besedy pan Ježek chtěl pro příští městský ples vyjednat s městem jiné podmínky! Zkrátka takové, aby městský ples bohatého města Třeboň nemusel ze svého dotovat! Takové podmínky, které by v podnikatelském prostředí respektovaly pravidlo rovnosti smluvních stran. To je celé! Ano, pan Ježek napsal své vyjádření na město. A co je na tom špatného? Podle někoho si dovolil moc a bylo to napsáno možná až moc ostrým jazykem. Ale snad se zase až tolik nestalo. Nebo ano? Pan Ježek se za své písemné vyjádření několikráte omluvil. Je obecným předpokladem, že ve vedoucích volených funkcích musí člověk také něco „zkousnout“ a mít nad věcmi i jistý nadhled. Tady se to s nadhledem pana starosty Váni a celého vedení města zkrátka nesetkalo. Hned to bylo řešeno výpovědí bez udání důvodu a bez jakéhokoliv dalšího konstruktivního jednání ze strany vedení města a lázní,

4. výši nájmu zveřejnil pan Ježek sám. Za celou Besedu to dělá – jak uvádí ve svém dokumentu – 574 992 Kč/rok včetně DPH. To se jistě zdá možná někomu málo, ale je třeba k tomu připočítat roční zálohy na energie za Besedu a to ve výši 1 020 000 Kč/rok včetně DPH. Takže ona to zase taková hitparáda není,

5. podnájemníci platí shora uvedené tak, že na shora uvedené částce se poměrně spolupodílejí, aby byl shora uvedený součet uhrazen. Nic více!
Více viz dokument pana Ježka, který zveřejnil (Příloha č. 1).

E-maily pana Jiřího Masojídka (ODS)

Představitel a předseda místní ODS Jiří Masojídek (radní města, člen valné hromady lázní, člen dozorčí rady lázní) v týdnu od 11. 5. 2020 do 13. 5. 2020 doslova „masíroval“ zastupitele města svými e-maily, kde nezapomněl opakovat skutečnou podstatu výpovědi panu Ježkovi, konkrétně – citace z jeho e-mailu:

„P. ježek by nikdy nedostal výpověď z Besedy, pokud nebyl neslušný a drzý, a neházel špínu na vedení města.“

V dalším e-mailu pan Masojídek mimo jiné sděluje – citace:

„jen par vet. Beseda bezela slusne, ale …
– Mame asi jine nazory na vzorce chovani. Dopis pana Jezka, byl vse jine nez slusny a akceptovatelny. Vsechno ma sve meze.“

V dalším e-mailu pan Masojídek dále sděluje – citace:

„Pan Jezek bohužel zapomnel na dobre vychovani, a to není akceptovatelne, ani lidsky, ani z hlediska podnikani. Před poradanim plesu byla nejaka dohoda, vse se uspesne pripravilo a pak p. Jezek napsal pomerne hruby dopis. Jsou urcite vzorce chovani, ktere mame zazite, protoze jsme vsichni pravy stred,

Podstatne je, ze vsichni clenove rady mesta maji na vystupovani p. Jezka naprosto shodny, negativni nazor. Bohuzel si ted uz nedokazu predstavit cestu zpet.“

Je až úsměvné, když Jiří Masojídek zastupitelům zdůrazňuje následující – citace:

„jsem od 16 let hluboce pravicove-demokratickeho zalozeni“

Proč uvedené sděluje zastupitelům města? Zajímá někoho jeho politické smýšlení v pubertálním věku v komunistickém režimu, který mu umožnil za státní peníze vystudovat a dělat přeshraniční vědu? Byl Jiří Masojídek ve svých 16-ti letech, když již byl tak hluboce pravicově-demokratického založení, politicky odvážný?

Na Facebooku Město Třeboň
se z psacího prostředku pana starosty Jana Váni (ODS) dozvíme mimo jiné toto – citace:

„Byla to radnice v době našeho vedení, která Besedu zachránila před prodejem a v roce 2010 zrekonstruovala.“

Může někdo z města doložit usnesení orgánů města, které hovoří o tom, že se Beseda někdy v minulosti prodávala? Může někdo doložit nějaký oficiální dokument, kde se v době před rokem 2006 hovoří o prodeji Besedy? Není toto tvrzení ze strany ODS fake news? Prosíme, doložte vaše tvrzení veřejnosti! Jinak je takové tvrzení nehoráznou lží!

Dále starosta Jan Váňa píše – citace:

„Výpovědní lhůta končí 31. srpna 2020 …. aby Beseda fungovala, když ne lépe, tak alespoň jako dosud.“

Z tohoto vyjádření je jasně vidět, že Beseda pod vedením pana Ježka funguje dobře!

Na Facebooku ODS Třeboň se dozvíme toto – citace:

„Beseda, jež vždy byla, je a bude srdcová záležitost Třeboňské ODS,…“

Toto vyjádření ODS zní až hodně nabubřele a namyšleně. Beseda přeci musí být kdyžtak srdcovou záležitostí města Třeboně jako celku a také občanů města, nikoliv jedné politické strany. Takové vyjádření ODS je spíše k smíchu, ale o to více k zamyšlení.
Na tvrzení, které je uvedeno na Facebooku ODS Třeboň je dostatečně a velmi přesně reagováno v písemném dokumentu, který pan Ježek transparentně zveřejnil. Více a konkrétně tedy tam (viz odkaz níže).
Nicméně ODS uvádí jisté důvody, o kterých nepíše zastupitelům pan radní Jiří Masojídek (ODS), viz výše a také ani na jednání zastupitelstva města starosta Jan Váňa (ODS) nebyl schopen vůbec panu Ježkovi (bod Různé, odkaz níže) přímo před kamerami oponovat. Zkrátka – pánové z ODS – je třeba se domluvit nad těmi důvody, protože pan Masojídek uvádí jiné důvody než jeho mateřská ODS.

Dále ODS uvádí – citace:

„p. Ježek projevuje neochotu vše ukončit důstojnou formou – tedy dohodou.“

Pan Ježek se několikráte snažil o dohodu před samotným jednáním zastupitelstva města, tj. před 27. 4. 2020. Zastupitelé Jiří Vopátek a Petr Michal písemně požádali Petra Wernera (PRO Zdraví a Sport), Jana Ďoubala (ODS), Jiřího Hladílka (PRO Zdraví a Sport, člen dozorčí rady lázní) a Jiřího Kutu (TOP 09) o schůzku, kdy byla ze strany opozičních zastupitelů snaha o celé věci jednat a věc si společně vyjasnit. Jejich dvoustránkový dopis skončil reakcí, že ve schůzce nikdo z oslovených nevidí smysl. Schůzku zkrátka odmítli. Pouze pan Kuta vyhověl a sešel se. Viz více zde:
http://trebon.zeleni.cz/politicka-kultura-v-treboni-utrpela-vazny-sram/

Dokonce Jiří Masojídek junior (syn) na Facebooku (ODS Třeboň) doslova píše – doslovná citace:

„Videl jsem take jeho dopis na radnici. To si proste najemce k pronajimateli nesmi dovolit.“

Zde je naprosto zarážející, že běžný občan, syn radního města, má naprosto volný přístup k dokumentům uloženým na městě. Naopak občan, i zastupitel, si musí informace a dokumenty opatřovat v souladu se zákony např. o svobodném přístupu k informacím či dle zákona o obcích. Tak jak to je. To jako radnice ukazuje dopisy každému? Nebo jen svým vyvoleným? Jak jsme vůbec jako občané chráněni před nahlížením různých „vyvolených“ do korespondence, která jde na město a z města ven? To snad nemá ani komentář.

Tedy zatím, kdo jediný svá tvrzení a veškeré dění zdokumentoval a doložil jasnými fakty, nikoliv pouze řečmi, je nájemce Besedy pan Martin Ježek.

Shrnuto: bohužel v našem městě „zvítězila“ malost pánů konšelů, kdy ještě ke všemu tomu nejsou jednotní v důvodech pro podání výpovědi.
Poučení je jednoduché, až takové Habsburkovské: kdo nás (= ODS, vedení města) neposlechne, nebude ctít a uznávat a bude mít jiné názory, než my, tak s ním zatočíme po svém …….. . Pochopitelně demokraticky ……. .

Jak pravil Tomáš Garrigue Masaryk:
„Tož demokracii bychom už měli, teď ještě nějaké ty demokraty.“

Zkrátka, pro nás je výpověď panu Ježkovi pěkná „prasárna“ (více na http://trebon.zeleni.cz/je-to-rebel/).

Dokument pana Martina Ježka:

https://uloz.to/file/w8rZaxtK7HYN/soubeh-udalosti-v-kd-beseda-03-2019-do-04-2020-pdf?fbclid=IwAR22QK3qi2QYRlLqSacwWPuXD8z0d9lSzKjcyE47xLQ8pP01fuzLAC2BXPM

Videa Martina Ježka – Facebook:
Třeboňská Beseda

Bod Různé – Beseda:
https://www.youtube.com/watch?v=WUGViIktW4w&t=12233s
Vystoupení pana Ježka – stopa 3:32:05

——————————————
Jiří Vopátek, Petr Michal
Zastupitelé za subjekt Společně pro Třeboň

* 18. 5. 2020 *