12. 11. 2023

Nejen z TV a novin by člověk usoudil, že jsme „výlupek“ všeho špatného. Ze všech stran se hrnou informace o grázlech, tunelářích, opilcích… V Parlamentu exhibují prapodivné figury, ministři se střídají jako svatí na Orloji. I rozhovory mezi lidmi se spíš točí kolem lumpáren a problémů.
Pak ale najednou probleskne zpráva, že občané se složili na léčbu malého Martínka, během pár dnů poslali 150 milionů Kč. Takže malý drobeček má šanci na život. Hned se vyrojili mravokárcové, co počítali, zda se vůbec vyplatí utratit tolik peněz na záchranu jediného dítěte a zda by nebylo lepší…. Nebylo. Každý kdo přispěl byť jen stovkou, může spát s vědomím, že pomohl dobré věci. Věřící, nevěřící, mladí i staří ti všichni se v „hodině pravdy“ ukázali být lidmi. Nejsme tak špatní.
No a nedávno na Internetu proběhla scénka, kde se herec (statný starší) naváží do mladé a malé Ukrajinky a nadává jí. Z osmi scének se sedmkrát našel někdo, kdo se té dívčiny zastal. Takže řeči o tom, jak už nám ti Ukrajinci „lezou krkem“, jsou …… Nejsme tak špatní.

Jaromír Lukavský