3. 7. 2020

Nejdůležitějším bodem tohoto zastupitelstva bylo určitě schválení „Rozšíření wellness centra lázní Aurora“ a „Rozšíření saunového provozu lázní Aurora“. Celkové předpokládané náklady na tuto akci jsou neuvěřitelných 190 mil. Kč!

Je to obrovská investice, kterou bude zčásti platit město a zčásti se budou podílet i lázně. Loni na jaře jsme bojovali za to, aby kvůli projektu nebyla zabrána velká část parku (asi 2ha), což se podařilo. Také jsme prosazovali, aby byl součástí projektu „Saunový svět“, který se nakonec bude také realizovat. Projekt jsme tedy hlasováním podpořili, protože vypadá tak, jak jsme si na začátku představovali, tedy žádný megalomanské stavby apod.

Součástí projektu by měl být relaxační bazén, plavecký bazén, bazén pro dětské klienty a nerezové vířivky, vše o celkové ploše vodní hladiny 836,7 m2. V areálu bude i nová restaurace. Nový saunový provoz by měla být dvoupodlažní budova vybavená několika saunami různých druhů. Viz. obrázek ➡️

Kromě závěrečného účtu města jsme ještě schválili příspěvky pro Oblastní charitu Třeboň na provoz Občanské poradny a Sociálně terapeutické dílny Motýl. Náš návrh, aby charita dostala původních 150 tis. Kč, o které žádala bohužel neprošel. Zastupitelstvo schválilo jen 85 tis. Kč. Dále byl schválen i příspěvek na provoz pro Hospic Sv. Kleoféše 250 tis. Kč.

Smutnou zprávou je, že byl prodán pozemek naproti Krčínovu domu o výměře 160 m2. Je to jeden z mála pozemků v historickém centru města, který jsme měli k dispozici – snadno prodejný, obtížně získatelný. Mohl být součástí nějakého většího projektu, až bude jasné, jak bude využit Krčínův dům.

Naše uskupení upozornilo na závažné nedostatky ve výroční zprávě DSO vodovod Hamr. Jednatelka Kahounová nebyla schopna plénu zastupitelů vysvětlit položené dotazy, které nebyly nijak záludné. Například jsme se ptali, proč je účtován příjem za prodej vody cca 6 mil. Kč, když společnost pouze pronajímá nemovitý majetek. Dále byl položen dotaz, kde jsou finanční prostředky z výnosu za prodej akcií ve výši cca 400.000,-Kč, když auditor Krajského úřadu již dva roky upozorňuje na chybu v účtování, resp. neúčtování této položky. Je smutné, že zástupce města, včetně starosty, vůbec netuší co se děje z městským majetkem.

V bodě Různé jsme opět řešili špinavou vodu, která teče Třeboňákům z kohoutku. Problém trvá už dlouho. Pan Kajan (jednatel Městské Vodohospodářské) uvedl, že proběhla změna v úpravě vody před 2-3 týdny a situace by se měla výrazně zlepšit. Pokud máte s vodou problémy, ihned je kontaktujte, aby mohli situaci řešit. Informace o plánovaném odkalování a kontakty jsou uvedeny na stránkách Městské Vodohospodářské. Kontakt: https://www.mv-trebon.cz/c-73-plan-odkalovani.html